Team Cycling Ringsted arrangerede i dag deres åbne landevejsløb. Eftersom A-klassen kørte Post Cup i Vejle, blev der kørt i alle andre klasser.
B 1 Kenth Westergaard - Holte Cykel Klub 02.59.39
2 Claus Holm - Holte Cykel Klub 0.11
3 Marc Christian Garby - Team Cycling Ringsted 0.42
4 Magnus Damsbo Lund - Lyngby CC
5 Niels Hedekær Olsen - Roskilde CR
6 Simon Holm Jacobsen Eiby - Lyngby CC
7 Nikolaj Richardt Jørgensen - CC Hillerød 8.13
8 Morten Ellegaard Andersen - CC Hillerød
9 Kennet Hansen - Lyngby CC
10 Erik Bergholdt - Cykling
Odense 11 Morten Christensen - Sorø BC
12 Martin Toft Madsen - Lyngby CC
13 Anders Lawaetz - Hvidovre CK
14 Esben Tange - Hvidovre CK 8.20
15 Sebastian Refsgaard - DCR Ballerup 8.28
16 Tommy N. S. Cramer - Greve CC 13.54
17 Nicolaj Amping - Cykling Odense 16.52
18 Sten Schmidt -
ABC 27.22
C
1 claus erik Nielsen - Roskilde CR 02.15.58
2 Nicolaj Schmidt - Næstved BC 0.04
3 Nichlas Eberhardt Sørensen - DBC
4 Ryan Stavnslev - CK Kronborg 0.08
5 Christian Jensby - Holbæk CR
6 Joakim Lindboe Brüchmann -
Amager CR
7 Mikkel Christiansen - Roskilde CR
8 Torben Hansen - CC Hillerød
9 Kristian Slot Pedersen - Hvidovre CK
10 Nikolaj Rønhede - Hvidovre CK
11 Niels Jakob Thomsen - CC Gladsaxe 2.53
12 Mark Petersen - Hvidovre CK
13 Rune Larsen - Brøndby CC
14 Henrik Truelsen - Kalundborg CC 4.37
15 claus Birk - Hvidovre CK
16 Henrik Bunde - FBL 5.03
17 Henrik Wichmann Lund - Cykling Odense
18 Kasper Bergstein Nielsen - Hvidovre CK
19 Henrik Dam Nielsen - Cykling Odense
20 Benjamin Philip Bækbøl Hansson - Amager CR
21 Heino Rønne Kolberg - Sorø BC
22 Thomas Stjernegaard Jeppesen - Hvidovre CK
23 Søren Poulsen - Hvidovre CK
24 Thomas Jebjerg - DCR Ballerup
25 Lars Christian Nørrevang - ABC
26 kenneth Iversen - KCK Herlev
27 Christian Brandt Pedersen - FBL
28 Nicolas Møller Henschel - Politiets CA
29 Jon Fuglsang - JC Cykelklub
30 Lasse Buur Heisel - Hellerup Cykelklub
31 Chris Skaarup Mortensen - Roskilde CR
32 Kasper Storgaard Andersen - Hvidovre CK
33 Hans Chr. Bøgelund Hansen - KCK Herlev
34 Jóhan Eujolfur Hans Jóhannson - CC Hillerød
35 Niels Mogensen - DBC
36 Claus Valsted Madsen - Sorø BC 5.24
37 Peter Madsen - Hvidovre CK
38 Stefan Djurhuus - Amager CR
39 Rasmus Bjørn Lauridsen - ABC 5.27
40 Martin Rump Rask - FBL 10.29
41 James Svarre - HFCK 12.59
42 Mikkel Thøgersen - Næstved BC
43 Michael Larsen - ABC 14.07
44 Adam Linnemann - Holbæk CR
45 Glenn Berger - CC Hillerød 14.18
D
1 Stefan H. Lezuik - JC Cykelklub 02.22.03
2 Michael Hyldgaard Salomonsson - CC Hillerød
3 Louis Lind Plesner - Lyngby CC
4 Jimmy Kim Larsen - Amager CR 0.06
5 Ricki Clausen - Hvidovre CK 1.39
6 Filip Fogh - DCR Ballerup
7 Lars Almind - CK Fix
8 Carsten Riis -
Vejen BC
9 Tommy Hass - DCR Ballerup
10 Henrik Brohus - Greve CC
11 Michael Madirazza - FBL
12 Jesper Kristensen - Roskilde CR
13 Søren Jensen - FBL
14 Thomas Rodtwitt - JC Cykelklub
15 Mogens O. Jensen - Næstved BC
16 Niels Gotthardsen - Haderslev Starup CK
17 Hasse Larsen - Ordrup CC
18 Hans Christian Iversen - Haderslev Starup CK
19 Jesper Adolphsen - Ordrup CC
20 Steen Christensen - Lyngby CC
21 Kenneth L. Hansen - HFCK
22 Michael Ishøi -
Køge CR 23 Bo Hasseriis Hansen - Ordrup CC
24 Laust Kruse - FBL
25 Morten Pedersen - LFCK
26 Martin Carlsen - Køge CR
27 Daniel Kæstel Larsen - HFCK
28 Kim Gundersen - CK Fix
29 Kenneth Larsen - Roskilde CR
30 Lars Erik Kron - DCR Ballerup
31 Bo Vesterby - Hellerup Cykelklub
32 Henrik Andersen - Ordrup CC
33 Mads Elvius - FBL
34 Ulrich Feldfos - Greve CC 2.01
35 Páll Skaale Didriksen - Amager CR
36 Morten Bak - Amager CR
37 Jens Peter Larsen - Slagelse CR 2.24
38 Sebastian Randløv Busk - Amager CR 2.36
39 Kenneth Knudsen - Greve CC
40 Jacob Steinmeier - LFCK
41 Nick Lundstrøm - Hvidovre CK
42 Jonas Søegaard - Hvidovre CK 4.23
43 Marc Jeppesen - Hvidovre CK 8.34
44 Avishay Gaziel - Ordrup CC
45 Karsten Lund Andresen - HFCK 19.09
46 Thomas Lenzing Kristensen - Team Cycling Ringsted 25.23
47 Jens Capion - Næstved BC 27.38
H40
1 lars Nielsen - Holte Cykel Klub 02.17.28
2 Jens Frøslev-Nielsen - Værløse Farum CK
3 Steen Parmo - Greve CC
4 Jørgen Hertz - CC Gladsaxe
5 Henrik Bandsholm - Holte Cykel Klub
6 Allan Kaagaard Krestensen - Brøndby CC
7 Henrik Zachariassen - ABC
8 Michael Nielsen - Hvidovre CK
9 Mads Nicolaysen - Holte Cykel Klub
10 Steffen Høhl Quebec - CK Fix
11 Carsten Lundh - CC Hillerød
12 Boris Erlefred Arnskov Hansen - ABC
13 Jan Per Rudis - Roskilde CR
14 Peter Ross - CC Hillerød
15 Søren Tange Kristensen - Hvidovre CK
16 Gert Birk Hundt - Næstved BC
17 René Lindberg Vedøe - Holte Cykel Klub
18 Jesper Lindenskov Andersen - Roskilde CR
19 Michael Baunsgaard - DCR Ballerup
20 Torsten Bak - Amager CR
21 Jesper Höök - Ordrup CC
22 Søren Svenningsen - Holte Cykel Klub
23 Henrik Olsen - CC Hillerød
24 Bo Simonsen - Køge CR
25 Christian Clausen Mathiesen - Politiets CA
26 Michael Wolter - Team Cycling Ringsted
27 Brian Nygaard Vinjebo - Team Cycling Ringsted
28 Michael Kristensen - KCK Herlev
29 Mads Lindelof - Holbæk CR
30 Jesper Bødker Buchtrup - Team Cycling Ringsted
31 Allan Tarp Aamann - KCK Herlev
32 Morten Ryan Hansen - DBC
33 Svend-Erik Grønfeldt - Vejen BC
34 Michael Broge Jensen - CC Hillerød
35 Kim Westen -
Nakskov CC 36 tonni Wittenborg - Holte Cykel Klub
37 Lars Felix Jensen - FBL
38 steen michael Petersen - Holte Cykel Klub
39 Michael Buck Kesby - DCR Ballerup 3.29
40 Brian Wulff Frederiksen - Greve CC 6.19
41 Bo Wacker - Roskilde CR
42 Jonny Christensen - ABC
43 Miklos Molnar - Holte Cykel Klub
44 Anders Hedelund Nielsen - DBC
45 Frank Peter Sørensen - CC Gladsaxe
46 Jan Bo Pedersen - Næstved BC
47 Ron Levy - FBL
48 Bruce King - KCK Herlev 6.26
49 Peter Christensen Laisbo - Hellerup Cykelklub 10.58
50 Johnny Faust - DCR Ballerup 12.16
51 Claus Jørgensen - Sorø BC
52 Toni Koldby - CC Hillerød 15.19
53 Carsten Bo Petersen - Holte Cykel Klub
54 Tommy Petersen - Brøndby CC
H50
1 Henrik Parbst - Rungsted CK 02.21.31
2 Michael Bornak - CC Hillerød
3 Sven Olav Lund - Lyngby CC 0.07
4 Jan Eberhardt Sørensen - Politiets CA 1.00
5 Anders Lau Jespersen - ABC
6 Thomas Kyng - ABC 3.58
7 Mads Bødker - JC Cykelklub
8 Erik Madsen - ABC
9 Søren Kjær-Nielsen - CC Hillerød
10 Peter Martin Stenberg - Hvidovre CK
11 Henrik Diepgen - KCK Herlev
12 Erik Madsby - Politiets CA
13 Jimmi Johansen - Lyngby CC 5.02
14 Jan Ryan Hansen - DBC
15 Kim Ryan Hansen - DBC 7.09
16 steen Olsen - Hvidovre CK
17 Jan Peter Petersen - Nakskov CC
18 Klaus Møller - Thorsager Motion Cykling
19 Steen Byskov Thomsen - Greve CC
20 Anders Christoffersen - Køge CR
21 Rene Søberg - ABC 20.05
22 Frank Larsen - Ordrup CC 21.18
23 Flemming Stig Hansen - CC Hillerød 27.11
H60
1 John Helleskov - HFCK 01.41.45
2 Børge Bundgaard Sørensen - Greve CC
3 John Magne Froberg - Politiets CA 0.09
4 Frank Garfeldt Kofoed - CC Hillerød 0.30
5 Johannes Risbjerg - Politiets CA 2.30
6 Frank Meyer - CC Hillerød 2.49
7 Henrik Rasmussen - HFCK
8 Jan Høegh - Politiets CA
9 Kjeld Ole Hansen - Nakskov CC
10 Thomas Spread Campion - CC Hillerød
11 Ole Glargaard - CC Hillerød
12 Tommy Røder - Nakskov CC 3.45
13 Allan Søndergaard -
Hammel CK
14 Holger Damgaard - FBL
15 Torben Søegaard - ABC
16 Mogens Rasmussen - Nakskov CC 3.51
17 Helge Ingemann Petersen - Team Cycling Ringsted 17.30
Dame A
1 Iben Bohé - CC Hillerød 02.21.05
2 Mia Eskebjerg - Odder CK 3.23
3 Anette Berg - Odder CK 9.00
4 Mette Vesterager Petersen - ABC
Dame B
1 Hanne Bøje - Team Cycling Ringsted 01.44.36
2 Helle Sejersen Jepsen - Hvidovre CK
3 Julie Appel - ABC
4 Louise Elmskov - Ordrup CC
5 Camilla Larsen - ABC
6 Christel Bjerre Bæk - Hvidovre CK
7 Trine Frilund Jacobsen - CC Hillerød 0.10
8 Ditte Clausen - ABC 0.57
9 Malene Regitze Hansen - ABC 8.02
10 Mette Bendixen - ABC
11 Laila Hünersen - ABC 14.18
12 Zicham Kristensen - ABC 14.22
13 Katrine Bjaler - CK Fix 18.45
14 Helle Hillers - Næstved BC 21.28
Dame Junior
1 Line Belling Sørensen - Odder CK 01.58.13
U17
1 Mathias Møller Nielsen - Herning CK 01.33.28
2 Fredrik Lind Plesner - Lyngby CC
3 Emil Nygaard Vinjebo - Team Cycling Ringsted
4
Alexandar Lander - Køge CR
5 Mathias Dam Westergaard - Aalborg CR
6 Christoffer Lisson - Tissø Cykel Ring
7 Elias Helleskov Busk - DCR Ballerup 0.10
8 Tobias Bagger - Hvidovre CK
9
Mathis Johansson - Nakskov CC
10 Mads Elkjær Møller - Holbæk CR
11 Nicklas Bøje - Team Cycling Ringsted
12 Jonas Nordkroggaard - Roskilde CR
13 Andreas Rifsdal Jedig - DCR Ballerup
14 Daniel Rehn - Næstved BC
15 Louis Bendixen - CK Fix
16 Emil Wang - CK Fix
17 Andreas Serop Larsen - Næstved BC
18 Frederik Hagn-Meinche Gundersen - CK Fix
19 Marcus Bønlykke - Roskilde CR
20 Kristian Holm - DCR Ballerup
21 Patrick Olesen - Roskilde CR
22 Alexander Hjortnæs - Hvidovre CK
23 Jeppe Tølløse - Lyngby CC
24 Kasper Dahl Thygesen - DCR Ballerup
25 Alexander Atzen Sacht - Næstved BC
26 Mads Pedersen - Holbæk CR
27 Mathias Wickmann Krigbaum - Hvidovre CK
28 Jonas Poulsen - DCR Ballerup 1.33
29 Jakob Olsen - HFCK 3.35
30 Nicolai Stegmann - Næstved BC 5.16
31 Oliver Jensen - Team Cycling Ringsted 5.24
32 Anders Frost - Roskilde CR
33 Ziggy Christian Zinn Thomas - Amager CR 7.01
34 Mikkel Engelbrecht Nielsen - HFCK
35 Rasmus Nielsen - Roskilde CR 13.21
36 Frederik Rasmussen - Roskilde CR 13.24
37 Andreas Tvermoes Noe - Næstved BC 17.46
38 Rune Almindsø Andersen - Næstved BC
39 Philip Egeberg - Amager CR
40 Nicklas Parbst - Hvidovre CK 20.32
U15
1 Mads Corell - Næstved BC 01.09.36
2 Magnus Bak Klaris - Amager CR
3 Mathias Nikolaj Linderod Albrechtsen - CC Gladsaxe
4 Søren Martinus Walter Engberg - CC Hillerød
5 Tobias Mørch Kongstad - Amager CR
6 David Møller - Lyngby CC
7 Kim Koldborg Laustsen - Hvidovre CK
8 Kristian Løngaard - Lyngby CC
9 Mathias Emil Thurup Laursen - CC Gladsaxe
10 Casper Phillip Pedersen - DCR Ballerup
11 Frederik Bohé Jørgensen - CC Hillerød
12 Mads Gram - DCR Ballerup
13 Gustav Chalmer Vinding - Lyngby CC
14 Nicolai N. Nielsen - Cykling Odense
15 Daniel Henning Hartvig - Greve CC
16 Mathias Egebjerg Jensen - Lyngby CC
17 Jonas Wang - CK Fix
18 Andreas Stokbro - CK Fix
19 Frederik Vahlgren - Greve CC
20 Helmut Wacker - Roskilde CR
21 Christian Nykvist Larsen - DCR Ballerup
22 Niklas Larsen - Slagelse CR
23 Jonas Petersen - Slagelse CR
24 Oliver Almind - CK Fix
25 Marcus Jønsson - Køge CR
26 Mads Olander Hjort - Næstved BC
27 Jonas Gregaard Wilsly - DCR Ballerup
28 Mads Olsen - Næstved BC
29 Emil Pallesen Suhr - Lyngby CC
30 Frederik Nymann Christiansen - Køge CR 1.09
31 Rasmus Ambrosiusen - CC Hillerød
32 Rasmus Rømer Hansen - CK Kronborg 1.17
33 Rasmus Byriel Iversen - Haderslev Starup CK 1.20
34 Martin Printz Nielsen - Team Cycling Ringsted 3.14
35 Daniel o Jensen - Næstved BC 6.55
36 Emil Funder - CK Kronborg 6.58
37 Mads Zeller Schilling - HFCK 7.01
38 Martin Holritz Frank - Greve CC
39 Jakob Hjartsø Mortensen - Amager CR 7.39
40 Markus Søe Jensen - Slagelse CR
41 Piet Kobusch Simonsen - Lyngby CC
42 Mathias Henriksen - Korsør CC
43 Rasmus Mønnike - CK Kronborg
44 Thomas Brayan-Lund - CK Kronborg 8.35
45 Mikkel S Andersen - Amager CR 18.32
U16P
1
Amalie Dideriksen - Amager CR 01.09.39
2 Lise Martina Engberg - CC Hillerød
3 Sofie Nellemann Kryger - CK Kronborg
4 Stine Ambrosiusen - CC Hillerød 4.43
5 Yasmin Jensen - Næstved BC 7.00
6
Cecilie Uttrup Ludwig - KCK Herlev 8.12
U13
1 Anders Mielke - Roskilde CR 01-01-1900 11.31.00
2 Andreas Lund Andresen - HFCK
3 Joakim Lisson - Tissø Cykel Ring
4 Andreas Lorentz Kron - DCR Ballerup
5 Carl Erik Schoulgin Sørensen - CK Kronborg
6 Mikkel Bjerg - CC Hillerød 0.18
7 Oliver Errebo - CK Fix 1.15
8 Peter Gylling - CK Fix
9 Jacob Espander Clemen - HFCK
10 Mads Richardt Lundh - CC Hillerød 1.45
11 Julius Johansen - CC Hillerød
12 Eskild Rønhede - CK Fix
13 Martin Ómarsson Mollerup - CK Kronborg
14 Rasmus Boelsmand - Greve CC
15 Kristian Kaimer Eriksen - CK Fix
16 Kasper Lindegaard Petersen - Roskilde CR 1.58
17 Bjarke Andersen - DCR Ballerup 3.13
18 Søren Petersen - Amager CR 3.40
19 Kristian Siig Hessel - CK Fix
20 Mathias Bressendorff Jacobi - Greve CC
21 Sander Andersen - DCR Ballerup 4.19
22 Nikolaj Vejby Møller - Thorsager Motion Cykling 4.46
23 Absalon Billehøj - Amager CR
24 Emil steen Lassen - CC Hillerød
25 Adrian Valentin Kragh-Hillers - Næstved BC
26 Anton Norup Grunnet Hansen - Team Cycling Ringsted 5.52
27 Nicolaj Lundberg Petersen - Team Cycling Ringsted
28 Nicolai Kristian Lindberg Pedersen - CK Fix 6.06
29 Frederik Dyrmose Jørgensen - Roskilde CR 6.41
U13P
1 Caroline Bohé - CC Hillerød 16.17.00
U11
1 Ludvig Wacker - Roskilde CR 20.29.00
2 Mads Høiberg Klinke - Roskilde CR 0.03
3 Magnus Fleron Juncker - CK Fix
4 Matias Gunnar Malmberg - CK Fix 0.11
5 Oliver Wulff Frederiksen - Greve CC 0.27
6 Mikkel Henriksen - Korsør CC 1.20
7 Oliver Comprés Poulsen - CC Hillerød 1.37
8 Magnus Peter Andersen - Greve CC 1.49
9 Valdemar Callisen Degn - Amager CR 2.02
10 Nicklas Ole Hansen - Tissø Cykel Ring 2.05
11 Ansgar Billehøj - Amager CR 3.31
U11P
1 Mie Olander Hjort - Næstved BC 20.31.00